Özenle hazırlanan düğün günü için her şeyin eksiksiz olmasını dilersiniz. Düğün gününüzden geriye kalan anıları yıllar sonra tekrar hatırlamak, o güne yeniden gitmek için birçok karede yer alırsınız. Düğünün nerede yapılacağı, gelinlik ve damatlık seçimi, mevsim, araba süslemesi, davetiye gibi birçok detayı özenle seçersiniz. Düğün günü için özenle seçilen bir diğer detay da fotoğraflardır.

En özel gününüzde çekilen fotoğraf kareleri her anlamda profesyonel olmalıdır. Fotoğraf için verilen poz, arka plan, ışık ayarlaması en iyi şekilde ayarlanmalıdır. Düğün fotoğrafına bakıldığında herhangi bir kusur görülmemelidir. Her çift için bu durum önemlidir. Profesyonel çekimler için profesyonel düğün fotoğrafçısı ile çalışmak gerekir.

Yıllardır düğünlerde fotoğraf çekimleri yapılıyor. Gelin ve damat için yapılan çekimler geçmiş yıllarda stüdyo çekimle sınırlıyken günümüzde dış çekimlerle ön plana çıkıyor. İstanbul dış çekim için özel mekanlar hazırlanıyor. Bu mekanlar gelin ve damat için eşsiz fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor. Serkan Yetiş ekibi olarak bizler de profesyonel fotoğraf çekimiyle gelin ve damatlarımızın en özel gününde yanında oluyoruz.

Çekimleri hem stüdyo ortamında hem de dış mekanda yapıyoruz. Tam donanımlı stüdyomuzda tecrübe sahibi ekibimizle hareket ediyoruz. Bizler düğün fotoğrafçılığı alanında tüm çalışmalara gerekli özeni gösteriyor, %100’e yakın memnuniyet sağlıyoruz. Düğününüz için fotoğrafçı seçimi yapmak istiyorsanız öncelikle ekibimizle görüşebilir, ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda yaptığımız çekimleri inceleyerek vermiş olduğumuz hizmet hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 

Düğün Fotoğrafçısı Nasıl Tercih Edilmeli?

Düğününüz için fotoğrafçı seçimi yapmak istiyorsanız sizin için en uygun fotoğrafçı ekibiyle çalışmaya özen göstermelisiniz. Fotoğrafçı seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

  • -Ekibin tecrübesi
  • -Kullanılan ekipmanlar
  • -Kullanılan mekanlar
  • -Hangi fotoğraf tarzının uygulandığı
  • -Ekiple kurulan iletişim
  • -Fiyat

İstanbul düğün fotoğrafçısı seçimi yaparken öncelikle ekibin tecrübesini göz önünde bulundurmalısınız. Tecrübe sahibi ekip sizin için her zaman daha avantajlıdır. Ekibin kullandığı ekipmanlar da oldukça önemlidir. Çekilen fotoğrafın kalitesi kullanılan ekipmanlara ve ışığın geldiği açıya bağlıdır. Çekim öncesinde nasıl bir mekanda çekim yapmak istediğinizi belirlemelisiniz. Stüdyo çekim istiyorsanız çekimde kullanılacak stüdyoya bakmalısınız. Eğer dış çekim istiyorsanız mekanın nerede ve nasıl hazırlandığına bakmalısınız.

Günümüzde düğün fotoğrafı için mekanlar hazırlanmaktadır. Bu mekanlar çiftler tarafından yoğun ilgi görür. Her fotoğrafçı farklı fotoğraf tarzlarını benimser. Fotoğrafçı seçimi yaparken hangi tarza ağırlık verildiğini inceleyebilirsiniz. Fotoğrafçı seçimi yaparken ekiple görüşmeli, kurduğunuz iletişimin ne kadar iyi olduğuna bakmalısınız. Ne kadar iyi iletişim kurarsanız çekim süreci boyunca o kadar rahat edersiniz. Son olarak fiyatları öğrenmelisiniz. Her fotoğrafçı farklı fiyat aralığında çekim yapmaktadır. Stüdyo çekim ve dış çekim fiyatları farklıdır. Aynı zamanda tek fotoğraf çekimiyle çoklu fotoğraf çekimi fiyatları da farklılık gösterir. Eğer fotoğrafınızın basılmasını istiyorsanız fotoğrafın hangi boyutta basıldığı da fiyatları etkiler.

Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı Neden Önemli? 

Düğün gününüz sizin için en özel ve anlamlı günlerden biridir. Yıllar sonra düğün gününüze dönmek, o günleri yeniden hatırlamak için çekilen fotoğraflara bakarsınız. Anılarınızı gelecek yıllara taşırken en güzel karelerle hatırlanmak istersiniz. Teknolojinin gelişmesiyle fotoğraf çekimleri de gelişmiş, günümüzdeki halini almıştır. Artık profesyonel çekimler yapılmaktadır. Profesyonel çekimlerde doğallık ön planda tutulur. Farklı arka planlar hazırlanır veya farklı mekanlarda çekimler yapılır. Profesyonel fotoğraf çekimi için gelinlik ve damatlığın uyumu önemlidir. Aynı zamanda gelinlik ve damatlık, mekanla da uyum sağlamalıdır. Kusursuz bir çekim için tecrübeli, işini özenle ve titizlikle yapan ekiple çalışılmalıdır. Profesyonel çekimler yıllar geçse de kalitesini korur.

Düğün İçin Dış Çekim Mekanları

Stüdyo çekim yapmak istemeyenlerin tercihi dış çekim oluyor. Serkan Yetiş ekibi olarak dış çekim için farklı mekanlar tercih ediyoruz. Doğada çekilen fotoğraflarla birlikte özenle hazırlanmış mekanlarda çekimler yapılıyor. Dış çekim isteyen gelin ve damatlar mekanları inceleyerek nerede çekim yapmak istediğine kolaylıkla karar verebilir. Dış mekanlar çekim için kiralanmaktadır. Dış çekim indirim fiyatları ise belirli tarihlerde uygulanmaktadır. Her sezona özel yapılan fiyatlandırma farklılık gösterebilir. Mekanların çoğu dış çekim için hazırlanmış özel alanlardır. Bu mekanlar tüm gelin ve damatlar için aynı fiyat aralığında kiralanmaktadır. Mekanlar bazı dönemlerde kampanyalı fiyatlarla kiralanmaktadır. Doğru fiyat bilgisi için ekiple iletişime geçmek daha güvenilir olacaktır.