Düğün Fotoğraflarınız İçin Mevsim Tavsiyeleri

Düğün Fotoğraflarınız İçin Mevsim Tavsiyeleri

En tatlı heyecanların yaşandığı günler geçici, anılar ise bir ömür kalıcıdır. O anıları sonsuz yaşatmak ise bizim işimiz. Hatıralarınıza yıllar sonra da aynı heyecanla bakabilmek için, bu özel gününüzü işini severek yapan ve alanında profesyonel bir ekibe emanet etmek doğru bir tercih olur. Çünkü herkes fotoğraf çekebilir; fakat iyi bir fotoğrafın sırrı ince işçilik ve detaylarda saklıdır. Biz, yıllardır bu işin içinde olarak, sizlere en güzel gününüzü gülümseyerek hatırlatacak güzel fotoğraflar için birkaç sır vereceğiz.

Kış Mevsiminde Sıcacık Düğün Fotoğrafları

Bembeyaz kar manzaralarının olduğu her fotoğraf ayrı güzellikte olsa da, birkaç ipucuyla unutulmayacak karelere sahip olabilirsiniz. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • -Bolca kozalak detaylarına yer verebilirsiniz.

Kozalaklar, kışın ayrı bir ihtişama sahiptir. Hem kış çiçeği olmasıyla hem de kolay ulaşılabilir bir seçenek olmasıyla fotoğraflarda güzel bir detay olan kozalağı, çiçek buketlerinizde de kullanabilirsiniz.

 • -Çiçekli fonlar her zaman güzel bir seçenektir.

Çiçekli fonlar her mevsime yakışsa da, kışın beyaz renk çiçekler eşliğinde koyu yeşil yapraklardan oluşan bir fon, fotoğraflarda da güzel görünecektir.

 • -Sevimli dostlar da kadraja girerse tadından yenmez.

Beyaz karlara beyaz atlar ya da sevimli köpekler de dahil olursa ortaya sıcacık görüntüler çıkabilir.

 • -Aksesuarlar, fotoğrafları tamamlar.

Kış mevsiminde gelinliğin üstüne şık bir kürk, damatlıkla bütünleşen şık bir şapka ve eldiven detayları konsepte uygun olacaktır. Şeffaf bir şemsiye de olursa çok zevkli kareler ortaya çıkar.

 • -Vintage bir atmosfer için eski ama zevkli bir koltuk, bir bank ne hoş olur.

Vintage bir konsept için, eski bir koltuğa veya banka oturun. Vintage pozlar için düğün fotoğrafçısı olarak biz sizi yönlendiririz.

İlkahar Mevsiminde Kır Düğünü Konsepti

Birçok kişinin hayallerini süsleyen kır düğünü için konsept tavsiyelerimiz şu şekilde:

 • -Baharın geldiğini hissettiren cıvıl cıvıl bir çiçek buketi seçimi çok tarz olacaktır.

Baharın temsilcisi papatya buketi gibi çiçekler fotoğraflarda çok şık çıkacaktır. Aynı şekilde damatlara da gelin buketini tamamlayacak bir yaka çiçeği takmak, bahar fotoğraflarını süsleyecektir.

 • -Bu mevsimde bohem bir düğün konsepti tercih edebilirsiniz.

Kuru ağaç dallarından yapılmış bir çadır, yerde minderler, düş kapanı ayrıntıları, etnik bir detay olan makromeler ve elbette içinde mumların yandığı fenerlerin bu mevsimde ayrı bir havası vardır.

 • -Bahar konseptine en çok, gelinlikle uyumlu çiçek taçlar yakışacaktır.

Çiçekler, bahar mevsimiyle özdeşleştiğinden, çiçekten şık bir taç fotoğraflar için güzel bir detay olacaktır.

 • -Şık yemek masaları, fotoğraflar için güzel bir alternatiftir.

Davetlilerinizle birlikte hem günü güzel geçirmek, hem de harika fotoğraflar elde etmek için, yeşillikler içinde şık bir yemek masası organize edebilirsiniz. Arka plana da şık zincir ışıkları dahil edebilirsiniz.

Unutulmayacak Yaz Düğünü Fotoğrafları

 • -Meyve detaylarına yer verin.

Çilek, böğürtlen gibi meyvelerin pastaları süslediği naked düğün pastası, fotoğraflarınızda çok şık duracaktır.

 • -Kumsal konseptli bir mekan seçimi fotoğraflar için harika bir tercih olacaktır.

Mumların kumsalı süslediği bir mekanda tül ve çiçekler tercih ederek romantik görüntülerin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 • -Tekne düğün konsepti de yaz mevsimi için hoş bir temadır.

Teknede, denizin arka planda olduğu fotoğraflar yaz mevsimi için idealdir. Deniz kabukları ve deniz yıldızları detaylarını da eklersek, ortaya sıcacık görüntüler çıkacaktır.

 • -Renkli çiçekler bu mevsime uyum sağlar.

Renkli çiçeklerden oluşan bir çiçekli fon, fotoğrafların vazgeçilmezidir. Bu çiçeklere buketinizde de yer verebilirsiniz.

 • -Yaz mevsiminde aksesuarlar önemlidir.

Bu mevsimde gelinlik ve damatlığa güneş gözlükleri kadar hiçbir şey yakışmaz. Gelinler çiçeklerden oluşan bir gelin tacı, erkekler de daha rahat ve krem rengi gibi açık renk bir damatlık tercih edebilir. Damatlığın üzerine şık bir yaz şapkası da fotoğraflarda çok tatlı bir detay olacaktır.

Sonbahar Düğünü İçin Tavsiyeler

 • -Sonbahar, kurumuş yaprakların mevsimidir.

Kurumuş sarı ve kahverengi yapraklardan oluşan bir düğün konsepti çok sıcak kareler için zemin hazırlar.

 • -Karahindibalı bir çiçek konsepti güzel bir tercih olabilir.

Karahindiba çiçeği, görüntüsüyle çok şık olup, gelin buketlerinde sıklıkla tercih edilen bir çiçektir. Bu çiçekten bir konseptle çok tatlı kareler ortaya çıkacaktır.

 • -Mumlar hem mekanı hem de fotoğraflarınızı süslesin.

Krem rengi, sarı ve bej renkte mumlar tercih etmek, fotoğraflarda çok şık duracaktır. Ayrıca şömineli bir arka plan da zevkli bir tercih olacaktır.

Düğün Fotoğraflarınızı Bize Emanet Edin

Serkan Yetiş, yıllardır bu sektörün içinde olan bir fotoğrafçı olup, İstanbul’da hizmet vermektedir. Siz de düğününüz için unutulmayacak fotoğraf ve videolar istiyorsanız, düğün fotoğrafçılığı yapan firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz. Fotoğrafçılık bir uzmanlık işidir. Doğru ışık seçimi, doğru detayları yakalamak çok önemlidir. Biz, İstanbul dış çekim fotoğraf ve videoları çekerek hizmet veriyoruz. Nişan çekimi, söz çekimi ve düğün çekimi hizmetlerimiz için firmamızı tercih edebilirsiniz.